Rezultaty stosowania tego sposobu pozostawiały wiele do życzenia, beton był odbarwiony i nie nadawał się do malowania, formy zaś ulegały bardzo szybkiemu niszczeniu.
Obserwacje te skłoniły Carl'a Linn'a do szukania rozwiązania problemu na drodze eksperymentów chemicznych.
Efektem tych poszukiwań stał się środek antyadhezyjny do form i szalunków, który został wprowadzony na rynek przez firmę Nox-Crete pod nazwą Nox-Crete Form Coating w 1956 roku. W tym samym czasie firma wprowadziła na rynek również powłokę konserwacyjną Deactivator. Oba środki były pierwszymi chemicznie aktywnymi preparatami rozwiązującymi stary jak świat problem przywierania betonu. Dzięki Nox-Crete Form Coating beton wyglądał dużo lepiej, a drewniane formy znacznie wolniej się zużywały. Natomiast dzięki środkowi Deactivator można było łatwo, szybko i bezpiecznie usunąć nagromadzenia betonu ze sprzętu budowlanego i narzędzi.
Nox-Crete wciąż produkuje w niezmienionej formie Nox-Crete Form Coating oraz Deactivator, ale innowacje firmy nie zakończyły się na tych środkach.
Nieustannie analizując wyzwania, przed którymi stają budowlańcy, firma Nox-Crete opracowała i wprowadziła na rynek szeroką gamę chemikaliów budowlanych, które w pełni odpowiadają potrzebom profesjonalistów mających do czynienia z betonem.
Unikalne rozwiązania technologiczne, wysoka jakość i sprawna dystrybucja, przy stałym wsparciu wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie betonu, uczyniły Nox-Crete jedną z marek cieszących się największym zaufaniem klientów.